معرفی دوره piping

معرفی دوره piping

آموزش piping به صورت کلی به طراحی، نصب، تست، راه‌اندازی و نگهداری سیستم های لوله‌کشی می پردازد. اصول و تئوری Piping از جمله رایج ترین دوره تخصصی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی می باشد.

سیستم piping شبکه‌ای از لوله‌ها و اتصالات لوله و اجزای خاصی است که کار انتقال سیالات را انجام می‌دهد. این یک روش موثر برای انتقال بدون تلفات مایعات می‌باشد. مهندسی piping در سیستم های صنعتی اعمال می شود مثلا سیستم‌های piping انتقال و توزیع گاز و یا سیستم‌های piping نیروگاهی.

یکی از مباحثی که در مبحث piping مطرح می شود، استانداردها و كدهای سرويس هاي Piping است که توسط موسسه های استاندارد بين المللي ارائه می شود و شامل نحوه ساخت لوله، استفاده از آن، طراحي و نحوه اتصال آن و همچنین تست خطوط لوله مي باشد. در پروژه های صنعتی، مهندسین با استانداردهای مختلف سر و کار دارند که دانستن روش صحیح استفاده از این استانداردها بسیار حائز اهمیت می باشد.

مهندسی piping شامل طراحی و آنالیز piping، متریال piping، اجرای piping، تست piping، راه اندازی و نگهداری آن می باشد.

برای ورود به بازار کار یا ارتقا شغلی مهم ترین مسئله داشتن مهارت می باشد. همانطور که می دانید شرط لازم و کافی برای حضور مطمئن و موفق شما در پروژه ها، تسلط کامل برمستندات و اصول می باشد. قطعا شما با داشتن اطلاعات ارائه‌شده در دوره آموزشی ذکر شده  به‌راحتی می‌توانید برنامه‌ریزی، هزینه‌یابی و مدیریت اجرای عملیات پایپینگ در هر پلنت و یا پروژه‌ای انجام دهید.این دوره آموزشی از جمله مهارت های پایه ای لازم برای ورود به بازار کار در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *