اصول طراحی داخلی

اصول طراحی داخلی

اصولی که در طراحی داخلی خانه ای رعایت می شود، نشان دهنده ی خلق و خوی و احساس و شخصیت خانواده ای است که در آن زندگی می کند. قبل از نقاشی و تغییر دکوراسیون خانه، باید در مورد نوع ساختمان (مسکونی، تجاری، …) فکر کنید. از مجلات برای ایده گرفتن کمک بگیرید و طرح هایی که برای شما جذاب هستند، انتخاب کنید. چیزهایی را در اطراف خانه جمع آوری کنید که احساس خوبی به شما منتقل می کند. اینها نکات اولیه ای است که باید برای تزئین خانه مورد توجه قرار گیرد.

عملکرد عناصراصول طراحی داخلی

نقطه کانونی: گاهی اوقات اتاق ها دارای نقاط کانونی طبیعی هستند (مکان هایی که به سرعت به چشم می آیند) یک شومینه، یک پنجره با منظره، شاید حتی یک قفسه ی داخلی زودتر به چشم می آید. اگر اتاق یک نقطه کانونی طبیعی نداشته باشد، یک قطعه هنری پویا یا یک فرش رنگی در محیط قرار دهید.

مبلمان: تعیین اینکه آیا مبلمان مناسب اتاق شما هست یا نه. اگر یک قطعه درست کار نمی کند و یا اگر برای اتاق بزرگ یا کوچک است، از آن خلاص شوید یا آن را برای جای دیگری در اطراف خانه قرار دهید که ممکن است مناسب تر باشد.
روشنایی: روشنایی باید با توجه به نوع اتاق انتخاب شود. هر کار نیاز به روشنایی مستقیم از یک لامپ یا چراغ های غیر مستقیم دارد که به سادگی اتاق را برای مطالعه یا تماشای تلویزیون روشن می کند. برای طراحی داخلی حرفه ای باید بر مباحث نور و رنگ در طراحی داخلی شناخت داشته باشید.

وضعیت

حالت یا احساس یک اتاق با انتخاب رنگ، سبک مبلمان، بافت و الگوی انتخابی چیدمان و لوازم جانبی ایجاد می شود. ایجاد یک تم از طریق انتخاب یک قطعه الهام بخش می تواند در این بخش از یک پروژه تزئین بسیار  جالبی داشته باشد.

قطعه الهام بخش: ساده ترین راه برای تزئین، استفاده از منابع الهام بخش است. یک بالش تزئینی، یک ظرف تزئینی و حتی یک عکس مجله، عناصر خوبی برای شروع است. قطعه الهام بخش خود را عالمانه انتخاب کنید و مطمئن شوید که هنگامی که به آن نگاه می کنید احساس خوبی داشته باشید. این مبنای انتخاب رنگ، الگو و بافت شماست.

نشانه های رنگ: رنگ همیشه باید از نوع اتاق پشتیبانی کند. بسیاری از رنگ ها که مناسب تر هستند، در الگوها و طراحی قطعه الهام بخش یافت می شوند. به طور کلی بهتر است سه رنگ در یک اتاق انتخاب کنید: یک رنگ غالب، برای دیوارها، موکت و زمینه های پارچه استفاده شود؛ رنگ ثانویه، در سراسر اتاق در پارچه و لوازم جانبی یافت شود؛ و از یک رنگ تند، به اندازه کافی برای انرژی و هیجان به اتاق استفاده شود.

شخصیت

در این بخش از طراحی، شانس قرار دادن مهر شخصی خود را در اتاق دارید. استراتژی هایی مانند استفاده از لوازم جانبی مانند یک گلدان، قاب عکس و … می تواند نشان دهنده سبک و شخصیت مورد نظرتان باشد.

 

دوره های طراحی داخلی بر اساس استاندارد های جهانی و با مدرک معتبر بین المللی در مجتمع فنی تهران نمایندگی ساری زیر نظر برترین اساتید در حال برگزاری می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *