نرم افزار MATLAB

نرم افزار MATLAB

نرم افزار MATLAB

نرم افزار MATLAB  یک پلت فرم برنامه نویسی است که به طور خاص برای مهندسان و دانشمندان طراحی شده است. در واقع یک زبان مبتنی بر ماتریس است که به

بیان طبیعی ترین محاسبات ریاضیاتی می پردازد. MATLAB یک زبان سطح بالا و دارای محیط تعاملی است که  انجام وظایف فشرده کامپیوتری را قادر می سازد.

بررسی اجمالی MATLAB

زبان MATLAB، محاسبات، تجسم و برنامه نویسی در یک محیط آسان را در بر می گیرد که در آن مشکلات و راه حل ها در نشانه های ریاضی آشنا بیان می شود.

نام MATLAB برگرفته از آزمایشگاه ماتریس است. MATLAB در ابتدا برای دسترسی آسان به نرم افزار ماتریس طراحی شده توسط پروژه های LINPACK و EISPACK نوشته شده است. امروزه موتورهای MATLAB شامل کتابخانه های LAPACK و BLAS هستند که حالت های مختلف را در نرم افزار محاسبات ماتریس تعبیه می کنند.

در محیط دانشگاه، MATLAB ابزار آموزشی استاندارد برای دوره های مقدماتی و پیشرفته در ریاضیات، مهندسی و علوم است. در صنعت، MATLAB ابزار انتخابی برای تحقیق، توسعه و تجزیه و تحلیل و امکان بهره وری بالا است.

مزایای MATLAB

عنصر داده اولیه آن ماتریس است.

خروجی گرافیکی برای تعامل بهینه شده است. با استفاده از ابزارهای تعاملی گرافیکی می توانید اطلاعات خود را به راحتی طراحی کنید و سپس رنگ، اندازه، مقیاس و … را تغییر دهید.

قابلیت های Matlab را می توان با اضافه کردن جعبه ابزار به طور گسترده ای گسترش داد. این مجموعه ای از توابع خاص است که قابلیت های تخصصی تر را ارائه می دهند.

امکان پردازش تصویر. پردازش تصویر دیجیتال استفاده از الگوریتم های کامپیوتری برای ایجاد، پردازش، برقراری ارتباط و نمایش تصاویر دیجیتال است.نرم افزار MATLAB

کاربرد MATLAB

  • تحلیل داده ها
  • ساخت الگوریتم ها
  • ایجاد مدل ها و برنامه های کاربردی

چه کسانی از MATLAB استفاده می کند؟

میلیون ها مهندس و دانشمند در صنعت و دانشگاه ها از MATLAB استفاده می کنند. شما می توانید از MATLAB برای طیف وسیعی از برنامه های کاربردی استفاده کنید، از جمله یادگیری عمیق و یادگیری ماشین، پردازش سیگنال و ارتباطات، پردازش تصویر و ویدئو، سیستم های کنترل، تست و اندازه گیری، مالی محاسباتی و زیست شناسی محاسباتی.

دوره آموزشی نرم افزار MATLAB در مجتمع فنی تهران نمایندگی ساری زیر نظر اساتید مطرح استان مازندران و ارائه مدرک بین المللی در حال برگزاری می باشد.

برای اطلاع از سرفصل های دوره اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *