تفاوت دوربین Analogue و IP

تفاوت دوربین Analogue  و IP

یک IP Camera، یک نوع دوربین ویدئویی دیجیتال است که معمولا برای نظارت استفاده می شود و می تواند داده ها را از طریق شبکه کامپیوتری و اینترنت ارسال و دریافت کند. اگر چه بیشتر دوربین هایی که این کار را انجام می دهند، وب کم هستند، IP Camera یا  netcam معمولا می تواند به طور مستقیم از طریق اتصال به شبکه استفاده شود.

IP Camera از دوربین های نسل قبلی یعنی آنالوگ، متفاوت است. در دوربین های آنالوگ، سیگنال های ویدئویی به عنوان یک ولتاژ منتقل می شود، در حالی که تصاویر در یک IP Camera توسط پروتکل TCP / IP فرستاده می شوند.

برخی از مزایای این رویکرد عبارتند از:

  • قابلیت استفاده از یک شبکه Wi-Fi یا بی سیم
  • هوش مصنوعی مانند تجزیه و تحلیل ویدئو را می توان در دوربین خود قرار داده و اجازه می دهد که دوربین تصاویر را تجزیه و تحلیل کند
  • انتقال داده های ایمن از طریق روش های رمزنگاری و احراز هویت مانند WPA، WPA2، TKIP و AES.
  • قابلیت دسترسی از راه دور که اجازه پخش زنده از هر دستگاه با دسترسی خاص را می دهد
  • (Power over Ethernet) PoE ، تامین برق از طریق کابل اترنت و بدون نیاز به برق متناوب

اگر در فکر نصب یک دوربین مدار بسته هستید، باید تصمیم بگیرید که بین یک دوربین Analogue  و IP کدام یک را انتخاب کنید؟ درک چگونگی استفاده از فن آوری ها و تفاوت بین دوربین های آنالوگ و IP به انتخاب مناسب شما کمک می کند.

سیستم امنیتی دوربین آنالوگ چیست؟

یک سیستم امنیتی آنالوگ با سنسور تصویر CCD آغاز می شود و سپس تصاویر را به صورت دیجیتال برای پردازش تبدیل می کند. اما قبل از اینکه بتواند فیلم ها را منتقل کند، نیاز به تبدیل به یک فرم آنالوگ دارد، بنابراین دستگاه های آنالوگ مانند ضبط ویدئو و مانیتور می توانند فیلم ها را دریافت کنند.

یک سیستم امنیتی IP Camera چیست؟

یک سیستم امنیتی IP ویدیوی خود را به عنوان جریان دیجیتالی از یک شبکه IP مانند WAN ،LAN و یا Intranet پخش می کند. دوربین های دیجیتال قابلیت های دوربین ها و برخی از ویژگی های PC را ترکیب می کنند تا نیازی به اتصال مستقیم به یک کامپیوتر برای کار نباشد. این به این معنی است که دوربین IP را می توان در هر نقطه در یک شبکه قرار داد.

به طور خلاصه، هر دو نوع دوربین ها در امنیت تجاری یا مسکونی خوب عمل می کنند. IP Camera کیفیت بالا و کاربرد بی سیم دارد، در حالی که دوربین آنالوگ نصب آسانی دارد و مقرون به صرفه است. این که دوربین آنالوگ یا IP برای شما مناسب است یا خیر، همه چیز بستگی به نیازهای امنیتی کسب و کار شما دارد.

دوره آموزشی دوربین های مدار بسته در مجتمع فنی تهران نمایندگی ساری زیر نظر اساتید مطرح استان مازندران و ارائه مدرک بین المللی در حال برگزاری می باشد. برای اطلاع از سرفصل های دوره اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *